REKLAMA
Znaleziono 835 wyników
Światowy lider z sektora chemicznego BASF otworzył nowe, globalne biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider z sektora chemicznego BASF otworzył nowe, globalne biuro we Wrocławiu
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzyła nowe globalne biuro we Wrocławiu.
Amerykańska firma Molex uruchomi fabrykę w Katowicach. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Molex uruchomi fabrykę w Katowicach. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy
Kolejna duża inwestycja zagraniczna i dużo nowych miejsc pracy w Katowicach. Wyspecjalizowana w branży elektronicznej amerykańska Grupa Molex uruchomi nowy zakład produkcyjny w stolicy województwa śląskiego. Powstanie kilkaset miejsc pracy.
Ażurowa kamienica w miejsce Hortexu. Pasaż Schillera w Łodzi zyska prawdziwą perłę! [WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Ażurowa kamienica w miejsce Hortexu. Pasaż Schillera w Łodzi zyska prawdziwą perłę! [WIZUALIZACJE]
Dni dziury po kawiarni Horteksu w pasażu Schillera są policzone. Miasto Łódź czeka już tylko na pozwolenie na budowę i ogłasza przetarg na zbudowanie w tym miejscu ażurowej kamienicy.
W Olkuszu powstaje nowy, duży park handlowy. Otwarcie jeszcze w tym rokuartykuł
Pokaż artykuł
W Olkuszu powstaje nowy, duży park handlowy. Otwarcie jeszcze w tym roku
W Olkuszu w województwie małopolskim powstaje N-Park, park handlowy z portfela Napollo. Partnerem inwestycyjnym projektu jest PKB Inwest Budowa. To kolejny obiekt, który powstanie we współpracy tych dwóch firm. Parki handlowe pod szyldem N-Park są popularne ze względu na komfort i kompleksowość zakupów, wejście do każdego lokalu jest możliwe z sąsiadującego parkingu. Partnerami inwestycyjnymi projektu są firmy PKB Inwest Budowa oraz RG-Leasing.
Kultowa hiszpańska marka odzieżowa Mango otworzyła swój jedyny sklep we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Kultowa hiszpańska marka odzieżowa Mango otworzyła swój jedyny sklep we Wrocławiu
Kultowa hiszpańska marka odzieżowa z Barcelony – Mango otworzyła w piątek 26 maja swój sklep w stolicy Dolnego Śląska, na terenie centrum handlowego Magnolia Park, przy ul. Legnickiej 58.
Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne już gotowe [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne już gotowe [ZDJĘCIA]
W stolicy województwa podkarpackiego Rzeszowie, zakończyła się kolejna duża i ważna inwestycja. Budimex zakończył realizację kontraktu na budowę parkingu podziemnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Nowoczesny hub komunikacyjny będzie integrować miejski transport autobusowy i kolejowy z samochodowym. Wartość realizacji wykonanej w formule "Projektuj i Buduj" to blisko 66 mln zł brutto.
Wypięknieją kolejne kamienice w Łodzi! [LISTA BUDYNKÓW]artykuł
Pokaż artykuł
Wypięknieją kolejne kamienice w Łodzi! [LISTA BUDYNKÓW]
W ramach projektu Specjalnej Strefy Rewitalizacji miasto dofinansuje remont 14 kamienic należących do wspólnot. Z budżetu Łodzi na ten cel zostanie łącznie przeznaczonych 5 mln zł.
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny ważny ośrodek badawczo-rozwojowy. Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został uroczyście otwarty. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezentacja jednostek wchodzących w skład CIT, spotkanie z przedsiębiorcami oraz premiera promującego centrum filmu.
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodnionyartykuł
Pokaż artykuł
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodniony
20 grudnia 2024 r. Prezes URE uzgodnił Plan rozwoju sieci przesyłowej (PRSP) na lata 2025-2034. 4700 km torów nowych linii 400 kV, 28 nowych i 110 zmodernizowanych stacji – to filary planów inwestycyjnych Polskich Sieci Elektroenergetycznych do 2034 roku.
Górny i Dolny Śląsk liderami nowych inwestycji w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Górny i Dolny Śląsk liderami nowych inwestycji w Polsce
Polska nadal plasuje się w czołówce europejskiego rynku logistyczno-magazynowego, zajmując piąte miejsce pod względem całkowitej powierzchni. Z danych CBRE wynika, że na koniec 2024 roku zasoby te wyniosły 33,9 mln mkw., co oznacza wzrost o 9,2 proc. w skali roku. Choć w całym kraju tempo budowy nowych magazynów spadło, rosnący popyt sugeruje, że wskaźnik pustostanów w najbliższych latach może znacząco się zmniejszyć.
Ruszają remonty kolejnych zabytkowych kamienic w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Ruszają remonty kolejnych zabytkowych kamienic w Łodzi
Kolejnych 15 kamienic w Łodzi czeka na remont. Wszystko dzięki środkom z tegorocznej edycji programu związanego z rewitalizacją. Dofinansowanie otrzymają prywatne, zabytkowe kamienice.
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln zł
Ruszyły prace budowlane przy rozbudowie i modernizacji sieci elektroenergetycznej w Polsce Wschodniej. Na realizację sześciu zadań inwestycyjnych Energa-Operator uzyskała ponad 60 milionów złotych dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Inwestycje poprawią niezawodność dostaw energii dla blisko 58 tysięcy odbiorców i zwiększą możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii (OZE).
W Polsce powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie!artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie!
W Polsce powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie. Firma Goldbeck Solar Polska poinformowała o podpisaniu ważnego kontraktu na realizację farmy fotowoltaicznej Sidłowo-Kikowo-Dobrowo wraz z przyłączeniem do krajowej sieci elektroenergetycznej. Inwestycja ta stanie się największą instalacją tego typu w Europie.
Intraco zniknie z panoramy Warszawy. Kultowy wieżowiec z 1975 roku zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy biurowiec klasy premiumartykuł
Pokaż artykuł
Intraco zniknie z panoramy Warszawy. Kultowy wieżowiec z 1975 roku zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy biurowiec klasy premium
W stolicy trwają intensywne przygotowania do rozbiórki budynku Intraco – jednego z pierwszych powojennych wieżowców biurowych w Polsce, oddanego do użytku w 1975 roku. Obiekt przez dekady był charakterystycznym elementem panoramy Muranowa, jednak decyzją Polskiego Holdingu Nieruchomości zostanie całkowicie wyburzony i zastąpiony nową inwestycją.
PSE S.A. wybrały wykonawców wielkiej inwestycji za ponad 600 mln złotych netto!artykuł
Pokaż artykuł
PSE S.A. wybrały wykonawców wielkiej inwestycji za ponad 600 mln złotych netto!
Dwóch wykonawców na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. wybuduje ponad 170-kilometrową linię, łączącą stacje elektroenergetyczne Dunowo, Żydowo Kierzkowo i Piła Krzewina. Ich łączna wartość to ponad 608 mln złotych netto. W poniedziałek 21 października 2024 r. w Warszawie podpisano umowy na realizację tej inwestycji.
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowie
Na Dolnym Śląsku powstaną kolejne nowe miejsca pracy. Tym razem w liczącym ponad 61 tysięcy mieszkańców Głogowie. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał nowego najemcę do swojej inwestycji w tym dolnośląskim mieście. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
W Łodzi powstanie nowa siedziba Archiwum Państwowego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie nowa siedziba Archiwum Państwowego [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum Łodzi powstanie nowy budynek Archiwum Państwowego. Inwestycja ma na celu konsolidację zbiorów trzech funkcjonujących obecnie placówek tej instytucji na terenie miasta.
Duży i znany polski producent suplementów diety i żywności dietetycznej inwestuje w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży i znany polski producent suplementów diety i żywności dietetycznej inwestuje w woj. podlaskim
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (SSSE S.A.) wydała kolejną decyzję o wsparciu dla polskiej firmy, w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej, w województwie podlaskim.
[mazowieckie] Otwarcie Galerii Bursztynowej – największego obiektu handlowego w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Otwarcie Galerii Bursztynowej – największego obiektu handlowego w Ostrołęce
29 maja 2014 r. otwarta zostanie Galeria Bursztynowa, największe w Ostrołęce i w promieniu 110 km, n...
[Wrocław] Ulica Sucha idzie do przebudowy. Ale torowiska nie zbudująartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Ulica Sucha idzie do przebudowy. Ale torowiska nie zbudują
W najbliższych dniach ruszy przebudowa ulicy Suchej. W ramach całej inwestycji nie powstanie jednak...
REKLAMA